Aktuální situace v zahrádkářské osadě Zlatá Opavice

V zahrádkářské osadě Zlatá Opavice bude zhotovitel stavby provádět přesné vytyčení záboru pozemků pro potřeby výstavby severovýchodního obchvatu Krnova.

Město Krnov žádá uživatele zahrádek v zahrádkářské kolonii Zlatá Opavice o umožnění vstupu na pozemky dotčené stavbou obchvatu, a to v pátek 25. srpna 2017 od 7:30. Umožněním vstupu se rozumí osobní účast, anebo zajištění volného přístupu na pozemek.


Jaká je aktuální situace u zahrádkářů?

Pohřeb osady

Pohřeb osady Zlatá Opavice (Foto: Tomáš Hradil)

Situace v zahrádkářské kolonii je dlouhodobě nepřehledná. Krnovský deník píše, že zahájení výstavby obchvatu provází chaos v zahrádkách. Zatímco velká část zahrádek bude odstraněna, některé budou jen nepřístupné po dobu stavby a jiných se stavba nedotkne. Detailní informace ale chybí. Vyklízení zahrádek a přesné vytyčení stavby má přitom začít již v srpnu.

Výstavba obchvatu se připravuje přes 20 let, Město však zahrádkářům dosud nenabídlo žádné náhradní pozemky ani plnohodnotnou kompenzaci. Město nabídlo zahrádkářům „kompenzaci“ pouze ve výši 5 000 Kč, díky opozici se tuto částku podařilo zvýšit na dvojnásobek.

Pohřeb zahrádkářské osady Zlatá Opavice proběhl 7. 8. 2017.

Zastupitel Tomáš Hradil (Krnovští patrioti) situaci v zahrádkářské kolonii komentuje slovy: „Desítky zahrádkářů především v důchodovém věku čeká podstatné zhoršení kvality života. Bylo to místo kam utíkali z maličkých bytů na sídlištích. (…) Řada z nich už ve svém věku na budování nové zahrádky nemá energii. Snad bude nejen toto mementem pro další generace, jak se takové stavby nemají připravovat.“

Situaci v zahrádkářských osadách i nadále sledujeme.

Zdroje: krnov.cz, krnovsky.denik.cz  

Uložit odkaz do záložek.

3 komentáře u „Aktuální situace v zahrádkářské osadě Zlatá Opavice

  • Taky se mi nelíbí, jak město jedná se zahrádkáři. Skoro žádné informace, strašně se najednou se vším spěchá, přitom se celá realizace táhla přes 20 let. Najednou nemůžou ani počkat do konce sezóny, aby si na zahrádkách mohli lidé sklidit v klidu úrodu. Proč se začíná od středu celé stavby? Proč nedostají zahrádáři náhradní pozemek? Tristní je i cena = almužna, kterou jako „kompenzaci“ mají dostat. Ještě nic ani nedostali a 10 000 Kč je v dnešní době výsměch. Ovšem pokud je vůbec dostanou, jelikož i to není vůbec jisté. Nikdo nemá pořádně informace, vše je jen na bázi „jedna paní povídala“. Tomu se říká opravdu informovanost občanů.

  • takovou mapu jste vystavili pro lidi kteři nejsou inženyři?v ni se nevyzna snad ani ten kdo tu mapu kreslil

    • Jedná se o vloženou mapu z portálu Mapy.cz. Její podobu ovlivnit nemůžeme, jedná se však zatím o jediné podrobné mapy, kde je znázorněna trasa obchvatu. V čem konkrétně se nevyznáte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *