Kde budou protihlukové stěny a jak budou vypadat?

Vzhledem k tomu, že debata s občany Krnova, kterou zorganizovalo Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci se zhotovitelem stavby žádné odpovědi na četné dotazy nepřinesla, budeme vám je postupně přinášet na webu ObchvatKrnova.cz.

Obchvat Krnova bude procházet v těsné blízkosti intravilánu (zastavěné oblasti) města, proto budou na celé řadě míst zřízeny protihlukové stěny. Jejich celková délka bude 3644 metrů a budou vysoké 3,5 – 4 metry. Protihlukové stěny se budou nacházet v úseku od Albrechtické ulice až po křižovatku s ulicí Petrovickou, krátká stěna bude také v blízkosti Hlubčického předměstí. Protihluková opatření budou rovněž součástí estakád.

Na sociálních sítích se rovněž rozproudila diskuze o možné podobě protihlukových stěn. Bude se jednat o zcela běžný typ uniformních stěn, které jsou k vidění na mnoha úsecích českých dálnic a železnic.

Technické provedení stěn je pevně stanoveno v projektové dokumentaci a samozřejmě vychází z norem. Teoreticky je však možné řešit barevné provedení stěny (případně i konkrétní výtvarné pojetí) – to bude záležet pouze na vůli zhotovitele stavby a městského úřadu. Zdánlivě se sice jedná o drobnost, nicméně i takové detaily budou mít poměrně výrazný vliv na celkové vyznění stavby v krajině. Můžeme mít stěny šedé, v lehkých barevných odstínech, ale také v křiklavých barvách, případně dát v určitých úsecích prostor krnovským žákům nebo graffiti komunitě (která se o „zkrášlení“ stěn tak jako tak dříve nebo později zaručeně postará).

Protihlukové stěny jsou ve většině případů uniformní, nudná, čistě funkční záležitost. (Ilustrační foto.)

 

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *