Krnovský rekreační okruh byl zrušen kvůli výstavbě obchvatu

znaceniVýstavba severovýchodního obchvatu města Krnova má další negativní dopad: zcela zrušen byl oblíbený červený turistický okruh, který propojoval centrum města s významnými dominantami v okolí (Cvilín, Ježník, Bezručův vrch, řeka Opavice). Okruh o délce 24 kilometrů vznikl před více než 10 lety.

znaceniZakrytého turistického značení si nedávno všiml Jan Sudek, a tak kontaktoval ústředí Klubu českých turistů. Odpověď přišla od Miroslava Karase, předsedy krajské komise značení v Moravskoslezském kraji:

Krnovský červený okruh byl letos bez náhrady zcela zrušen. Důvod: Staví se silniční obchvat města Krnova, čímž dojde k vynucenému odstranění značek na velké části okruhu. Bylo proto rozhodnuto zrušit okruh celý. Vše projednáno i na Městském úřadě Krnov.“ 

Krnovský rekreační okruh v aplikaci Mapy.cz:

mapa

Stav značení po zrušení Krnovského rekreačního okruhu (zdroj: Mapy.cz):

Stavbaři si pomalu ukrajují z našich životů… Otázka zní: Co nám vezmou příště? Slezskou magistrálu (cyklotrasu č. 55), nebo snad rovnou soutok řek Opavy a Opavice?

Uložit odkaz do záložek.

1 komentář u „Krnovský rekreační okruh byl zrušen kvůli výstavbě obchvatu

  • Prosím o odpověď,máme zahrádku přímo za nemocnicí,je nás devět.Chápeme že je tam staveniště.Bylo slíbeno že nám bude umožněn na zahrádky přístup,zatím nám pracovníci zakazují procházet i podél kolejí.Vdíme to jako jediný přístup na naše zahrádky.Po kolejích a po staveništi chodit nesmíme.Mysleli jsme že nám podél kolejí udělají stezku abychom mohli bezpečně projít.Z každé strany jsou koleje a staveniště.Děkujeme za odpověď.Čížkovi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *