Vizualizace obchvatu byly zveřejněny

Ředitelství silnic a dálnic ČR poskytlo na žádost krnovského místostarosty, Pavla Moravce, vizualizace severovýchodního obchvatu města. O vizualizace obchvatu jsme žádali opakovaně investora i projektanty stavby – odpovědí vždy bylo, že žádné vizualizace neexistují. 

Jak bude skutečně obchvat vypadat se tak veřejnost dozvídá až 1,5 roku po zahájení výstavby a dlouhých 16 let poté, co byly vizualizace vytvořeny. Lze jen těžko uvěřit, že v tom nebyl záměr…

Jedná se o vizualizace z roku 2003, skutečné provedení protihlukových stěn se může lišit. Autorem vizualizací je Dopravoprojekt Ostrava spol. s.r.o. Všechny vizualizace je možné stáhnout zde. 

Obchvat povede na náspech, součástí budou taky čtyři dlouhé estakády.

1. Estakáda přes Albrechtickou ulici a železniční trať, vzadu Chomýž

⇓ Současná silnice 1. třídy č. 57, v budoucnu komunikace vedoucí z centra města k obchvatu. Napojení bude klasickou stykovou křižovatkou.

2. Estakáda u Zlaté Opavice 

Estakáda povede nad mostem, který převádí místní komunikaci k úpravně vody. Obchvat zde bude zasahovat do ochranného pásma vodního zdroje a povede bývalými zahrádkářskými koloniemi Úsvit a Zlatá Opavice až směrem ke koupališti a Petrovické ulici.

Do nedávné minulosti rekreační oblast u řeky Opavice, dnes staveniště obchvatu. Cesta vedoucí do Chomýže, po které vede i cyklotrasa Slezská magistrála, bude zachována.

3. Estakáda přes řeku Opavu, v bezprostřední blízkosti soutoku Opavy a Opavice (vlevo)

Pohled na soutok se změní k nepoznání, v jeho bezprostřední blízkosti povede estakáda.

4. Estakáda nad Opavskou ulicí, u Petrova dolu

Napojení na dnešní Opavskou ulici bude zajištěno okružní křižovatkou u čerpací stanice.

 

Copyright: Dopravoprojekt Ostrava s.r.o. / Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *