Výstavba obchvatu ochromí město – přehled omezení a uzavírek

Výstavba severovýchodního obchvatu letos výrazně zkomplikuje dopravu i život ve městě. Na letošní rok je naplánována výstavba klíčových staveb – estakád a křižovatek a dojde tak k dlouhodobým uzavírkám a dalším významným omezením, výrazně se zvýší provoz nákladních vozidel ze všech stran, vzroste také prašnost a další znečištění.

Na co se letos připravit v souvislosti s výstavbou SV obchvatu?

  • dopravní omezení na komunikacích – Opavská, Albrechtická – kyvadlový provoz řízený semafory; Petrovická a Hlubčická ulice
  • úplné uzavírky komunikací bez náhrady – Stará Petrovická
  • úplné uzavírky komunikací s náhradou – Bližčická
  • úplné uzavírky částí cyklostezek i pěších tras (Vysoký Břeh + trasa od koupaliště po bývalou železniční trať do Głubczyc)

První velké omezení se připravuje na Opavské ulici u čerpací stanice, kde bude zahájena výstavba okružní křižovatky. Částečná uzavírka je naplánována od 30. dubna do 15. prosince 2019, obdobné opatření bude zavedeno také na výpadovce na Město Albrechtice z důvodu výstavby napojení stávající silnice na obchvat. Dopravní komplikace je nutné očekávat také na Petrovické a Hlubčické ulici (výstavba křižovatek).

V nejbližších dnech bude uzavřena cyklistická a pěší stezka mezi koupalištěm a bývalou železniční tratí do Głubczyc (po obou stranách řeky).

OMEZENÍ A UZAVÍRKY PŘEHLEDNĚ:

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *